Vinoclean micellar make-up remover water 200 ml

179,00 DKK
+ 45,99 DKK Levering

Vinoclean micellar make-up remover water 200 ml

Sоlgt af:
(Premium Sælger)

Vinoclean micellar make-up remover water 200 ml

179,00 DKK

I øjeblikket ikke tilgængelig
+ 45,99 DKK Levering
Sоlgt af:
(Premium Sælger)

179,00 DKK

I øjeblikket ikke tilgængelig
+ 45,99 DKK Levering

Vi accepterer følgende betalingsmetoder

Beskrivelse

Caudalíes Vinoclean micellære makeupfjernervand renser og fjerner makeup fra ansigtet og øjnene i en enkelt gestus og respekterer hudens balance. Formuleret med økologisk vindruevand, fugter og beroliger huden og efterlader den klar, blød og behagelig. Kamille : Brugt i århundreder i traditionel medicin. Økologisk druevand : det har egenskaber, der fugter og beroliger huden og er antioxidant og præbiotisk. Hjælper med at styrke hudens mikrobiota, så huden er synligt sundere. Det anbefales at påføre Micellar Makeup Remover Water skånsomt med en vatrondel i ansigtet og på halsen. Gentag operationen om nødvendigt. Må ikke afklare. For at fjerne øjenmakeup skal du holde bomulden påført øjet i et par sekunder og derefter forsigtigt glide nedad og derefter mod ydersiden af ​​øjet. Opbevares på et køligt, tørt sted.
  • Fruugo ID: 98022209-206044569
  • EAN: 3522930003090

Produktsikkerhedsinformation

Se venligst produktsikkerhedsoplysningerne, der er specifikke for dette produkt, beskrevet nedenfor

Følgende oplysninger leveres af den uafhængige tredjepartsforhandler, der sælger dette produkt.

Produktsikkerhedsmærker

CE Mark
Sikkerhedsadvarsler: Kamille Brugt i århundreder i traditionel medicin. Økologisk druevand det har egenskaber, der fugter og beroliger huden, og er antioxidant og præbiotisk. Hjælper med at understøtte hudens mikrobiota for synligt sundere hud. Opbevares på et køligt, tørt sted.
Ingredienser: AquaWaterEau, Glycerin, Poloxamer 188, Vitis Vinifera Druefrugtvand, Heptyl Glucosid, CaprylCapramidopropyl Betain, Natriumlevulinat, Natriumanisat, Natriumchlorid, Chamomilla Recutita Matricaria Blomsterekstrakt, Citronsyre, Vitis Vinifera Druesaft, Natriumbenzoat, Kaliumsorbat, Parfumduft.

Levering og returnering

Sendt inden for -1 dage

  • EXPRESS: 45,99 DKK - Levering mellem kl fre. 24 oktober 2025–man. 27 oktober 2025

Afsendes fra Spanien.

Vi gør vores bedste for at sikre, at de produkter, du bestiller, leveres til dig fuldt ud og i henhold til dine specifikationer. Skulle du dog modtage en ufuldstændig ordre eller andre ting end dem, du bestilte, eller der er en anden grund til, at du ikke er tilfreds med ordren, kan du returnere ordren eller produkter inkluderet i ordren og modtage en fuld refusion for varerne. Se fuld returpolitik

Detaljer om produktoverholdelse

Se venligst overensstemmelsesoplysningerne, der er specifikke for dette produkt, beskrevet nedenfor.

Følgende oplysninger leveres af den uafhængige tredjepartsforhandler, der sælger dette produkt.

Producent:
De følgende oplysninger angiver kontaktoplysningerne for producenten af det relevante produkt, der sælges på Fruugo.

  • Caudalie
  • BEDAR SL
  • POL. UGARTE NAVE 8C
  • BIZKAYA
  • ES
  • 48480
  • pedidos@bedar.com
  • 946714347

Ansvarlig person i EU:
De følgende oplysninger angiver kontaktoplysningerne for den ansvarlige person i EU. Den ansvarlige person er den udpegede økonomiske aktør med hovedsæde i EU, der er ansvarlig for overensstemmelsesobligationerne i forbindelse med det relevante produkt, der sælges til den Europæiske Union.

  • Estibaliz
  • BEDAR SL
  • POL. UGARTE NAVE 8C
  • BIZKAYA
  • ES
  • 48480
  • estibaliz@bedar.com
  • 946714347